Luděk Sefzig

Lektor

Luděk ‘Sefa’ Sefzig je zakladatel myšlenky B-rdy [be ready] a stejnojmenné společnosti. Působí jako instruktor obranné střelby a taktické přípravy. Je autorem metodiky výuky obranné střelby založené na reálných scénářích, výuky střelby z pistole a pušky založené na principu POHYB ZNAMENÁ ŽIVOT, boje v zástavbě (FIBUA) a CQB Live Fire.

Organizuje pokročilé výcvikové programy pro členy ozbrojených složek i soukromý sektor v podobě střelecko-taktických soutěží B-rdy Tactical Scenarios, B-rdy Military Cup (vícedenní program se zapojením vrtulníku, člunu i další techniky pod taktickým námětem) a 6 ročníků B-rdy Military Challenges. Je certifikovaným Combat Lifesaverem v rámci americké National Association of Emergency Medical Technicians (NAEMT).

Závodí v praktické střelbě IDPA, IPSC a LOS, kde je také rozhodčím. Za ročník 2019/2020 je držitelem titulu Mistr ČR LOS v obranné pistoli a řady dalších medailí. Třikrát po sobě (2017, 2018, 2019) dokázal s parťákem obhájit bednu v rámci unikátního závodu dvojic Tactical/CQB Shooting Challenge (Bzenec, Prostějov). Na podzim 2019 získal 5. místo v závodu SF-UCS Challenge level 5 pořádaného na památku zesnulého št. prap. Tomáše Procházky (601. SKSS). V roce 2020 zvítězil v dvoudenním extrémním střeleckém závodě Megakanonáda na Střelné. Od roku 2018 je mezinárodní rozhodčí IDPA a je autorem překladu pravidel IDPA do češtiny.

Kromě práce v oblasti Close protection je Sefa také spoluzakladatelem Centra kybernetické bezpečnosti (http://centrumkyberbezpecnosti.cz) a specializuje se na moderní kybernetické hrozby a vzdělávání měkkých cílů v této oblasti.