Načítám Akce

Úvod do Fyzioterapie funkce®️ – ONLINE

Smyslem kurzu je seznámení účastníků s přístupem Fyzioterapie funkce®️(FF). Kurz je koncipován, jako možnost nahlédnout do FF online formou.

Kurz je sestaven z teoretické části, vyšetření pacienta, praktických ukázek práce a sebezkušenostních cvičení. Tento online kurz nenahrazuje prezenční kurz ze série FF Forma – Funkce – Facilitace. Kurz je určen pro fyzioterapeuty, lékaře, maséry a další odborníky, kteří se zajímají o funkční přístup ve fyzioterapii. Rádi přivítáme i studenty fyzioterapie.

“Fyzioterapie funkce®️  je přístup, ve kterém fyzioterapeut ze struktury (těla), napětí měkkých tkání a reaktibility CELÉHO pacienta ČTE o funkci, pohybu, chování, o jeho stavu a možnostech změn ve smyslu optima. Terapie je DIALOG pacienta s terapeutem. Terapeut hledá vhodné postupy a doprovází pacienta při aktivním UČENÍ se nových možností regulace napětí, koordinace pohybů, vnímání a (pohybové) životosprávy, optimální pro tohoto neopakovatelného člověka, pacienta.”

Počet výukových hodin:

5,5 (à 60 minut)

 

Harmonogram

|8:30 – 9:00    Registrace účastníků, kontrola připojení
|9:00 – 12:00  Teoretický úvod do přístupu FF, Celistvost, Funkční myšlení, 7 kvalit vyšetření stoje
Témata: Napětí, Vnímání, Koordinace
|12:00 – 13:00            Pauza na oběd a krátkou procházku
|13:00 – 14:30            Klinická práce: Vyšetření pacienta, klinická úvaha
|14:30 – 15:00            Diskuse. Ukončení kurzu dle množství dotazů, nejpozději v 16:00

 

V průběhu kurzu jsou naplánovány pauzy dle situace.

Diplom z kurzu dostanete e-mailem do 14 dní po skončení kurzu.

 

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex