Načítám Akce

Teorie a terapie funkčních poruch- úvodní kurz ONLINE

S OHLEDEM NA AKTUÁLNÍ SITUACI SE KURZ NEMŮŽE USKUTEČNIT STANDARDNÍM ZPŮSOBEM ZDE V DOBŘICHOVICÍCH, ALE ROZHODLI JSME SE, ŽE ZKUSÍME KURZ UDĚLAT ONLINE! PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE BĚŽNÝM ZPŮSOBEM ZDE NA WEBU. VŠECHNY TECHNICKÉ INFORMACE VÁM NÁSLEDNĚ DODÁME.
Úvodní kurz série Functional Movement Principles (FMP) pro všechny navazující kurzy lektorů Mgr. Petra Šádka a Mgr. Jakuba Hybše, tentokrát ve zkrácené půldenní variantě. Účastníci se v něm seznámí s metodou FMP a osvojí si základní znalosti, které jsou třeba pro účast na navazujících kurzech.
Teorie a terapie funkčních poruch je úvodním kurzem FMP metody, která se specializuje na diagnostiku a terapii typicky funkčních poruch pohybového systému, jejíž součástí je i práce s pohybovými stereotypy. Metoda samotná vychází z biomechanických a neurofyziologických poznatků o svalovém řetězení, tvorbě pohybu a reakcí pohybového systému na vstupní vjemy. Na základě těchto informací vzniká vlastní terapeutická práce, která se snaží rozplést dysfunkce pohybového systému a harmonizovat pohybové stereotypy tak, aby nedocházelo k trvalému přetěžování a svalové dysbalanci daných oblastí, které se mohou dále řetězit.
Praktická část tohoto semináře nabízí úvod do diagnostiky funkčních poruch pohybového aparátu, tedy způsob, jak nazírat na pohybové projevy člověka a zkombinovat je s informacemi z klasického aspekčního a palpačního vyšetření tak, aby šlo posoudit, které místo je primárním zdrojem obtíží daného člověka. Terapeutická část pak poskytuje adekvátní nástroje pro korekci svalových a kloubních dysbalancí dané oblasti spolu se způsoby zlepšování pohybových stereotypů pro předcházení relapsu obtíží.

Harmonogram

|13:00 – 14:00 Registrace účastníků, technické otázky, propojení online
|14:00 – 17:00 Představení lektorů, očekávání účastníků. Etiopatogeneze funkčních poruch. Zásady terapeutické práce u funkčních stavů. Funkční diagnostika pohybového systému. Analytická terapie dle FMP. Systematická terapie dle FMP. Diskuze, předání diplomů, ukončení kurzu.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex