Načítám Akce

Vhled do fyzioterapie těhotných žen v souladu s Fyzioterapií funkce®️

Smyslem kurzu je vhled do přístupu a klinických zkušeností lektorky, pracující s těhotnými ženami v souladu s přístupem Fyzioterapie funkce®️ (FF).  Náplní kurzu budou témata funkčních vztahů a vnitřních prostorů trupu a pánve. Bude představeno, kde a jak nabídnout tělu matky optimální prostor, stabilitu a pohyb, aby se v těhotenství dobře nesla prostorem, efektivně nosila své nenarozené dítě a dobře porodila. Kurz bude protkán praktickými sebezkušenostními ukázkami.
Na kurz je možné si přivést svou těhotnou pacientku, kterou lektorka společně s účastníky kurzu vyšetří a navrhne terapii. V případě zájmu přivést si se ozvěte emailem na adresu seminare@ckp-dobrichovice.cz do 18.2.2022.
Fyzioterapie funkce®️ je přístup, ve kterém fyzioterapeut ze struktury (těla), napětí měkkých tkání a reaktibility CELÉHO pacienta ČTE o funkci, pohybu, chování, o jeho stavu a možnostech změn ve smyslu optima. Terapie je DIALOG pacienta s terapeutem. Terapeut hledá vhodné postupy a doprovází pacienta při aktivním UČENÍ se nových možností regulace napětí, koordinace pohybů, vnímání a (pohybové) životosprávy, optimální pro tohoto neopakovatelného člověka, pacienta.

Určeno pro:

fyzioterapeuty, porodní asistentky, lékaře a další odborníky, kteří se starají o ženy v období těhotenství a kteří mají absolvovaný kurz Forma – funkce – facilitace. Výjimku mají porodní asistentky a lékaři, kteří spolupracují s fyzioterapeuty, kteří pracují přístupem Fyzioterapie funkce.

Cena:

2 000 Kč(možnost odpočtu DPH)

Akreditace:

Výukových hodin: 7 (à 60 minut)
Kredity: 5 (Unify, pouze pro fyzioterapeuty)
Garant: Mgr. et Mgr. Jana Týkalová

Harmonogram:

(je upravován dle průběhu kurzu):

|8:30 – 9:00          Prezence
|9:00 – 12:00       Teoretický úvod do problematiky
Téma trupu: vnitřních prostory, propojení a hranice
Vyšetření: opory a nesení
Klinická úvaha
|12:00 – 13:00     Pauza na oběd
|13:00 – 14:00     Téma pánve: prostory, pohyby
|14:00 – 16:00     Klinická práce
16:00 – 17:00     Pohybová životospráva těhotných
|17:00                    Otevřený závěr dle délky diskuse, ukončení kurzu, předání diplomů

Praktické info:

S sebou: pohodlné oblečení na cvičení, psací potřeby, desky na diplom
Oběd: Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).
Ubytování: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Poznámka

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

 

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex