Načítám Akce

Úvodní kurz Spiraldynamik®- chůze

Lidská chůze je zvláštní. Žádné jiné zvíře nepoužívá pevnou protaženou odrazovou nohu a žádné nepohybuje masu svého těla nahoru a dolů během lokomoce v míře jako člověk. Lidské tělo také mění rychlost během krokových fází. Jak udržet takto fungující systém v chodu, aby spotřebovával minimální množství energie? Jaký smysl má tvar a funkce páteře pro naší lokomoci?

Určeno pro: fyzioterapeuty, lékaře, maséry a další zájemce z řad odborníků

Akreditace: 4 kredity (fyzioterapeuti)

Anotace:

V klasických modelech lidské chůze nehrála horní část těla žádnou aktivní roli, elasticita měkkých tkání nebyla brána na zřetel. Soudobé výzkumy prokázaly, že elasticita pojivové tkáně a její schopnost ukládat a uvolňovat energii hraje v lidské lokomoci klíčovou roli, stává-li se chůze naopak více „svalovou“ činností, rychle organismus vyčerpává ( na pohled taková chůze vypadá těžkopádně a neohrabaně).

Koncept Spiraldynamik® pojímá lidské tělo jako soubor bipolárních koordinačních jednotek- nástrojů, jejichž vzájemnou orchestrací vzniká koordinovaný pohyb. Lidská chůze je skladbou, kde každý nástroj (hlava, trup, pánev, ramena , atd.) hraje svůj part. V kurzu nám půjde o vzájemné sladění těchto nástrojů, odhalení “falešných” hráčů a hledání možných brzd v koordinaci chůze od palce nohy až po pohyb hlavy. Jde o návrat k původní, nám vrozené lokomoční dovednosti, která se v civilizačním prostředí kanceláří vytrácí s tuhnutím hrudní páteře, minimem pohybů trupu, dlouhodobou flexí kyčelních kloubů a neschopností využít potenciál našich plosek nohou.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex