Načítám Akce

Vhled do fyzioterapie těhotných žen v souladu s přístupem Fyzioterapie funkce®️ (online kurz)

 

Smyslem úvodního kurzu je vhled do přístupu a klinických zkušeností lektorky, pracující s těhotnými ženami v souladu s Fyzioterapií funkce®️ (FF). Náplní kurzu bude vyšetření těhotné ženy, klinická úvaha, návrh a ukázka terapie. Dále budou součástí témata funkčních vztahů, prostorů a hranic.
Na základě ukázek kazuistik těhotných žen bude představeno, kde a jak nabídnout tělu matky optimální prostor, stabilitu a pohyb, aby se v těhotenství snadno nesla prostorem, efektivně nosila své nenarozené dítě a dobře porodila. Kurz bude protkán praktickými sebezkušenostními ukázkami.
Odborný ONLINE kurz je určen pro fyzioterapeuty, porodní asistentky, lékaře a další odborníky, kteří se starají o ženy v období těhotenství.

Fyzioterapie funkce®️ je přístup, ve kterém fyzioterapeut ze struktury (těla), napětí měkkých tkání a reaktibility CELÉHO pacienta ČTE o funkci, pohybu, chování, o jeho stavu a možnostech změn ve smyslu optima. Terapie je DIALOG pacienta s terapeutem. Terapeut hledá vhodné postupy a doprovází pacienta při aktivním UČENÍ se nových možností regulace napětí, koordinace pohybů, vnímání a (pohybové) životosprávy, optimální pro tohoto neopakovatelného člověka, pacienta.“ (Clara Lewitová)

Výukových hodin:

5 (à 60 minut)

Orientační harmonogram:

|8:30 – 9:00           Registrace účastníků, kontrola připojení
|9:00 – 12:00       Teoretický úvod do problematiky
Vyšetření: opory a nesení, prostorů a hranic trupu
Téma pánve
|12:00 – 13:00     Pauza na oběd a krátkou procházku
|13:00 – 14:30     Klinická práce
|14:30 – 15:00     Pohybová životospráva těhotných
|15:00 – cca 15:45 Diskuse. Ukončení kurzu dle množství dotazů, nejpozději v 16:00

V průběhu kurzu jsou naplánovány kratší pauzy dle situace.

Diplomy budou zaslány emailem do 14 dnů po skončení kurzu.

 

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex